Seminar MARA

V ponedeljek, 4.1.2010, bosta ob 15.30 uri v računalniški učilnici (matematika) in ob 16.00 uri predavalnici Pošta (računalništvo) Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanji v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in računalništvo UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

Predavalnica Pošta ob 16.00

Predavatelj: Iztok Savnik, FAMNIT

Naslov: Semantični splet

Povzetek:
Semantični splet predstavlja novo vrsto vsebine svetovnega spleta. Predstavitev semantičnega spleta temelji na semantičnih mrežah, formalnem jeziku, ki velja kot najbolj obetaven formalizem za predstavitev znanja. Semantične mreže so primerne za računalniško obravnavo: omogočajo avtomatsko klasifikacijo konceptov
in logično sklepanje na osnovi konceptov in primerov.
Na seminarju bodo predstavljeni trendi v razvoju, nekatera novejša orodja ter dosežki v teoriji semantičnega spleta.

Računalniška učilnica ob 15.30

Predavatelj: Maja Kovač

Naslov: Uvod v grupne kolobarje – Prosti moduli in direktne vsote

Povzetek:
V študijskem letu 2009/10 bomo v okviru matematičnega dela Seminarja MARA obravnavali vsebino
knjige C.P. Milies, S.K. Sehgal, An introduction to group rings, Kluwer Academic Publisher, 2002.
Na tokratnem predavanju bomo obravnavli poglavje o prostih modulih in direktnih vsotah.

Vabljeni!