Še ena nagrada za Đorđa Mitrovića, tokrat na področju kombinatorike

Đorđe Mitrović, alumni UP FAMNIT, je prejel nagrado CMSA Penfold Street Student Prize za najboljše študentsko predavanje na 45. avstralski konferenci o kombinatoriki.

CMSA (Combinatorial Mathematics Society of Australasia) s to študentsko nagrado, ki je dobila ime po Anni Penfold Street, prvi predsednici CMSA, spodbuja študente k udeležbi na avtralazijskih konferencah kombinatorike in pripravi dobrih predstavitev za študentska predavanja.

Prispevki se ocenjujejo na podlagi več kriterijev: motivacija in postavitev splošnega konteksta, uporabljene metode za predstavitev gradiva, organizacija in struktura predavanja, izvirnost vsebine predavanja in odnos z občinstvom.

Za najboljše predavanje nagrajenec prejme 500 ameriških dolarjev.

Avstralska konferenca o kombinatoriki (ACC), v sklopu katere se od leta 2001 podeljuje nagrada CMSA Penfold Street Student Prize, je letna konferenca CMSA, ki pokriva vsa področja kombinatorike v matematiki in računalništvu. Letos je potekala že 45. izvedba.

Našemu alumniju ponovno iskreno čestitamo in mu želimo veliko uspehov tudi v prihodnje!

Đorđe Mitrović (na sredini) in predhodni dobitniki nagrade